Dobry design, czyli o stylu słów kilka…

dobry design

Dobry design, czyli o stylu słów kilka…

| Aktualności

Prawdziwy dobry design

Dobry styl łączy się z dobrym smakiem i harmonią. Jest zaprzeczeniem bylejakości i tandety. Jak wszystko, co piękne i wartościowe, nie powstaje przez przypadek. Może podkreślać osobowość, wyrażać pasje i zainteresowania. Dobry design jest pełen świetnie dopasowanych szczegółów — tak jak doskonały utwór muzyczny, w którym każda nuta ma swoje wybrane miejsce.

Pragniemy, by nasz dom był niepowtarzalny i wyjątkowy, a przy tym funkcjonalnie urządzony. Przestrzeń, w której się poruszamy, jest bardzo ważna i może na nas oddziaływać pozytywnie, neutralnie, ale i zdarza się, że negatywnie. Warto czasem przeorganizować wystrój pomieszczeń, by nabrały zupełnie innego charakteru. Nie zawsze jest to łatwe, ponieważ nie wszyscy czują, że potrafią samodzielnie stworzyć przestrzeń, o której marzą. Ekipa Top Design pyta najpierw o upodobania Klienta i tworzy projekt, który je odzwierciedla. Inspiracji jest wiele, ale najczęściej każdy ma gdzieś w sobie obraz wnętrza, które mu się podoba.

Dobry design dla każdego coś innego

Są style w aranżacji wnętrz, które zdobyły sobie dużą popularność na całym świecie. Ludzie je pokochali i wprowadzają do swoich domów. Oto trzy z nich:
Styl skandynawski
Jest bardzo popularny wśród Polaków. Zachwyca prostotą, wnętrzami pełnymi światła i funkcjonalnością. Pasuje zarówno do przestronnych apartamentów, jak i małych mieszkań.
Dom w tym stylu emanuje północną elegancją, jest spokojny, jasny i przytulny. Dominują w nim naturalne barwy. Główną jest biel, a obok niej znajdują się szarości i beże. Charakterystyczna dla tej aranżacji jest bielona cegła. Intensywne kolory, np. czerwień i chłodny błękit pojawiają się w dodatkach — na poduszkach, obrusach, zasłonach, czy np. tapetach. Podoba Ci się taki styl? Top Design Studio wprowadzi do Twojego domu dobry design!

Styl klasyczny
Styl klasyczny jest ponadczasowy i zawsze odpowiedni. Jest doskonałą propozycją dla osób, które doceniają tradycję i ład w przestrzeni . Dzięki temu wystrojowi można mieć dom elegancki i reprezentacyjny, który będzie przytulny i przyjazny dla domowników, ale także otwarty dla gości. Barwy są tu stonowane — oscylują w palecie brązów, bieli i szarości. Meble są często drewniane i masywne, dominuje piękne wzornictwo, nawiązujące do dawnych epok. Top Design stworzy wspaniałe wnętrze klasyczne dla Ciebie i Twoich bliskich.

Styl nowoczesny
Styl nowoczesnym opiera się na prostocie i oszczędnym, dobrym smaku. W wystroju, zamiast misternych dekorów, dominują linie proste, a także mało skomplikowane figury geometryczne: koła i wielokąty. Barw nie powinno być za wiele, całość ma być stonowana i przejrzysta. W aranżacji nie ma zbędnych, niezaplanowanych elementów. Ozdobami samymi w sobie są meble, a nie wielka ilość drobiazgów. Ważną rolę odgrywa oświetlenie, które podkreśla poszczególne przedmioty i strefy wnętrza.

Zanim zdecydujemy się na konkretny wystrój , należy rozważyć jakie kolory lubimy, co nas odpręża, relaksuje i wprowadza w dobry nastrój. Są osoby uwielbiające pastelowe odcienie, inne z kolei potrzebują dynamicznych, inspirujących barw, zachęcających do działania. Są wnętrza tchnące spokojem i ciepłem, inne przyciągają kobiecą przytulnością, jeszcze inne zachwycają przestronnością i wyjątkowymi ozdobami. Top Design zaproponuje Ci projekt, który przemieni Twój dom i firmę w niezwykle przyjazne miejsce.

dobry designwnętrza vip

Awwwards