Jak wygląda projektowanie wnętrz po angielsku?

projektowanie wnętrz po angielsku

Jak wygląda projektowanie wnętrz po angielsku?

| Aktualności

Elegancja i komfort to główne cele, jakie przyświecają nam w trakcie projektowania domowych wnętrz. Każdy z nas pragnie czuć się w swoim czterech ścianach znakomicie i cieszyć się ciepłą, rodzinną atmosferą. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest projektowanie wnętrz po angielsku, co pozwala osiągnąć ponadczasową estetykę i wyjątkową wygodę. Czym charakteryzuje się styl angielski w aranżacji wnętrz i jak go osiągnąć?  Sprawdźmy!

Projektowanie wnętrz po angielsku – zacznijmy od kolorystyki

Zanim zakupisz meble, wybierzesz dodatki i akcesoria, pomyśl nad kolorystyką. To ona jest wyznacznikiem stylu i w pewnym sensie zachęca do skorzystania z danego rozwiązania albo dyskwalifikuje go w oczach konkretnej osoby. W stylu angielskim kolorystyka ta jest jasna – dominują tutaj różne odcienie bieli oraz pastelowe barwy, które zdobią zarówno ściany, jak również meble. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że projektowanie wnętrz po angielsku różni się znacznie od stylu minimalistycznego, tutaj jest miejsce na kontrast, który stanową kolorowe akcenty – zieleń, czerwień czy róż.

Jasnoszare ściany, kremowe kanapy, brązowy stół i komoda, a do tego złote ramki na zdjęcia powieszone na ścianie czy wyróżniające się gdzieś w tle czerwone kwiaty? Wszystko to idealnie pasować będzie do stylu angielskiego!

Meble i akcesoria projektowanie wnętrz po angielsku

Jeżeli chodzi o elementy wyposażenia wnętrz, w tym wypadku warto postawić przede wszystkim na… przepych. Anglicy lubią duże kanapy oraz towarzyszące im fotele, stawiają przy tym na liczne szafki, komodę czy duży stół w salonie. Projektowanie wnętrz po angielsku to też wygoda, więc sofa powinna być tapicerowana i miękka, a dla dodatkowego komfortu warto postawić też na podnóżki.

Nie zapominajmy również o dekoracjach oraz różnego rodzaju dodatkach, które są tutaj niezwykle istotne. Mowa przede wszystkim o:

  • licznych poduszkach,
  • zasłonach i firankach,
  • świeżych lub sztucznych kwiatach,
  • zdobionych serwetkach,
  • porcelanowych naczyniach,
  • obrazach, ramkach na zdjęcia i wielu, wielu innych elementach.

Im więcej i bardziej elegancko – tym lepiej, dlatego polecamy sprawdzić kilka aranżacji i poznać ten styl bliżej, by jego wykorzystanie w praktyce było udane, a co najważniejsze – komfortowe dla całej rodziny.

Jakiem materiały i oświetlenie zastosować?

Zacznijmy od tego drugiego, ponieważ ma niemały wpływ na „angielskość” domowych pomieszczeń. Jak można zauważyć na licznych przykładowych aranżacjach, w salonach czy kuchniach projektowanych w tym stylu nie brakuje eleganckich żyrandoli czy kinkietów, które nadają wnętrzom luksusowy charakter. Istotne jest też dobre naświetlenie przestrzeni – dzięki temu nawet w szary, typowo angielski dzień, Twój dom będzie jasny i ciepły.

Projektowanie wnętrz po angielsku wymaga też stosowania konkretnych materiałów. Anglicy uwielbiają naturalność, stąd też w ich salonach dominuje drewno, a w kuchniach (poza drewnem) kamień. Cenią sobie też różnorodne pod względem stylu i wykończenia tkaniny, które imponują wzorzystością, a niekiedy również odmienną kolorystyką.

Pamiętaj o własnych potrzebach!

Projektowanie wnętrz po angielsku pozwala na uzyskanie wyjątkowych przestrzeni do życia, jednak nie zapominaj o własnych preferencjach – nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć style i stosować własne, ulubione rozwiązania, które nie są charakterystyczne dla konkretnej aranżacji. Eksperymentuj i ciesz się pięknym, komfortowym wnętrzem swojego domu!

Awwwards