Jakość ma znaczenie – dlaczego dobre meble bywają drogie?

projektowanie mebli

Jakość ma znaczenie – dlaczego dobre meble bywają drogie?

| Aktualności

Jakość ma znaczenie – dlaczego dobre meble bywają drogie?

Każda, nawet nieznająca się na meblach osoba wie, że za jakość trzeba płacić, czasem nawet całkiem sporo. Nie należy więc stawiać pytania, dlaczego meble bywają drogie?

Lepiej zastanowić się, za co dokładnie ponosi się koszty wybierając solidne produkty, z których można będzie korzystać przez lata.

 

Zastanawiasz się, dlaczego meble bywają drogie? Odpowiedź jest prosta: płacisz za jakość

Dobrej jakości materiały kosztują, a tym samym cena finalnego produkty meblowego też nie może być niska. Oczywiście, można tutaj rozważać różne kwestie, że płacimy za markę, salon firmowy, a także za reklamę, którą przedsiębiorstwo prowadzi, aby zaistnieć na rynku. Odrzucając jednak te wszystkie kwestie dodatkowe, musisz mieć świadomość, że solidne meble drewniane nie mogą być tanie. Nikt nie będzie w stanie wykonać ich po kosztach, ponieważ samo drewno jest materiałem kosztownym. Do tego należy doliczyć robociznę, a także dodatkowe elementy scalające poszczególne części mebli. Z tego wszystkiego robi się pokaźna suma.

Nie oskarżaj więc firm produkujących meble o pazerność, ponieważ nie płacisz jedynie za marketing salonu, ale także za to, z jakich materiałów produkty zostały wykonane.

Warto kupować meble na lata

Kierując się kryterium jakości, będziesz w stanie nabyć meble, które posłużą w Twoim domu przez lata, a nie kilka sezonów. Zrobione z taniej sklejki szafki pod umywalki nie będą w stanie przetrwać ciągłego zalewania wodą i wilgoci, jaka panuje na co dzień w łazience. Szybko okaże się, że kupiona za 200 zł szafka nadaje się jedynie na śmietnik. Kupując początkowo tani produkt, finalnie i tak wydasz więcej, ponieważ po pewnym czasie użytkowania, mebel trzeba będzie zastąpić nowym. Od razu decydując się na produkt wykonany z solidnego materiału, odpornego na działanie wody, choć początkowa inwestycja byłaby droższa, starczyłaby na wiele lat.

Pamiętając o zasadzie, że inwestować warto tylko w produkty wysokiej jakości, będziesz w stanie naprawdę sporo zaoszczędzić.

Dlaczego warto kupować drewniane meble?

Jakie parametry mają największe znaczenie przy zakupie mebli? Przede wszystkim ich trwałość, komfort użytkowania, a także walory estetyczne. Wszystkie te kwestie w idealny sposób realizują meble drewniane. Jeżeli znajdą się w Twoim domu, zapomnisz o zakupie mebli przez lata. Będą one tak świetnie wyglądały, że nie będzie potrzeby zastępowania ich innymi.

Drewniane meble są wyjątkowo wytrzymałe. Prawidłowo konserwowane zachowają swój atrakcyjny wygląd i nie będą na nich widoczne ślady użytkowania przez wiele lat. W dodatku, wprowadzają do wnętrza powiew świeżości i naturalności. Nie należy także zapominać o ich eleganckim, ponadczasowym wyglądzie.

Drewno bardzo dobrze łączy się z każdym tworzywem, dlatego nie będzie żadnych problemów z wkomponowaniem mebli drewnianych w aranżację wnętrza. Najlepiej sprawdzają się minimalistyczne meble, idealne do nowoczesnych, uniwersalnych wnętrz. Wybór w tym zakresie jest tak duży, że każdy będzie w stanie znaleźć propozycje idealnie dostosowane do swoich potrzeb, zarówno pod względem jakości, jak i ceny.

Awwwards