Trendy w projektowaniu mebli w 2018 – co było na topie?

Trendy w projektowaniu mebli

Trendy w projektowaniu mebli w 2018 – co było na topie?

| Aktualności

Styl wykonania i jakość mebli, które znajdą się w Twoim domu, mają niebagatelny wpływ na komfort i samopoczucie całej rodziny. To od ich funkcjonalności oraz elegancji zależy, czy będziesz dobrze czuć się w salonie, sypialni czy kuchni. Jeżeli więc szukasz sprawdzonych inspiracji, podpowiemy Ci co było popularne w 2018 roku – niejeden producent mebli zaskoczył nas, oferując wyjątkowo oryginalny design swoich rozwiązań!

Zacznijmy od kolorystyki… Trendy w projektowaniu mebli

Cóż, 2018 rok nie przyniósł rewolucji, bo wciąż wśród wielu osób najbardziej popularna była minimalistyczna, elegancka biel. Nie oznacza to jednak, że zabrakło innych, nieco barwniejszych bohaterów, zdobiących nasze mieszkania i domy. Niejeden producent mebli, stawiając na oryginalny design, proponował nam zielone i jasnoróżowe meble, które wykorzystywano zarówno w salonach, jak również innych domowych pomieszczeniach. Szczególnie doskonale zieleń i róż pasowały do… wszędobylskiej bieli, kontrastując z nią i nadając wnętrzom stylu.

Kontrast bieli i innych kolorów to zresztą jeden z trendów 2018 roku – projektanci stawiali również na łączenie naturalnych kolorów (np. brązu i beżu), a także różne odcienie szarości.

2018, czyli powrót do korzeni, Trendy w projektowaniu mebli

Dosłownie i w przenośni, bo każdy producent mebli, oferujący nowoczesny design swoich wyrobów, zwrócił w 2018 roku uwagę na ponowne zainteresowanie naturalnością. Ten rok upłynął więc pod znakiem nie tylko popularnych w ostatnich latach mebli z plastiku, które jednocześnie były lekkie, mobilne i tanie, ale również tych drewnianych. Ponownie bardzo często wybierano dąb i mahoń, decydowano się na połączenie drewna i filcu, a w tym wszystkim niejednokrotnie wybierano styl, nawiązujący do dawnych meblarskich trendów – bogaty w liczne zdobienia i oryginalny design.

Oczywiście prostota oraz minimalizm wciąż są modne, a ich popularność utrzyma się przez długie lata – również ze względu na łatwość dopasowania tego rodzaju mebli do stylu aranżacji, a także… ze względu na atrakcyjne ceny.

Rosnące znaczenie mebli modułowych

Każdy producent mebli wie, że design jest ważny, ale równie istotna jest funkcjonalność wyposażenia. A biorąc pod uwagę fakt, że każdy z nas chce cieszyć się codzienną wygodą, w 2018 roku bardzo popularne były meble modułowe – takie, które można łączyć, do których można dokupywać inne elementy i które np. „rosną” z wiekiem, a więc można regulować ich wysokość. Tego typu rozwiązania dają dużo większą dowolność w projektowaniu wnętrz, niż te tradycyjne.

Co jeszcze?

Oczywiście to nie wszystko, na co stawiali producenci mebli. Warto wspomnieć również o:

  • popularności mebli na wymiar, których indywidualny design potrafi spełnić oczekiwania osoby o konkretnych preferencjach,
  • rozwiązaniach inteligentnych, które znacząco podnoszą jakość codziennego życia i ułatwiają nam wiele spraw,
  • dużym zainteresowaniu meblami angielskimi, typu vintage, a nawet boho-chic,
  • szerokim wykorzystaniu szkła, a także roślinności zdobiącej ściany – ten trend szczególnie popularny był w pomieszczeniach biurowych.
Awwwards