Twój nowoczesny salon – jakie meble do niego wybierać?

wnętrza vip

Twój nowoczesny salon – jakie meble do niego wybierać?

| Aktualności

Salon to najważniejszy pokój w całym domu – stanowi miejsce wspólnych spotkań całej rodziny, pełni funkcje wypoczynkowe i rozrywkowe, a do tego jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, do którego zaprasza się gości. Biorąc pod uwagę fakt, że każdy z nas jest inny, specjaliści oferujący projektowanie mebli do salonu, tworzą je zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami klientów. Pytanie tylko – na jakie meble postawić i czym kierować się podczas wyboru, bo stworzyć dla siebie idealną przestrzeń do codziennego życia?

Wybieramy meble do salonu!

Wybierając meble do pokoju dziennego, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, które będą miały ostateczny wpływ na wystrój wnętrza oraz jego komfort. Co jest najważniejsze?

Po pierwsze – kolorystyka mebli do salonu

Jest to podstawa w aranżacji salonu, bo to dzięki kolorom uzyskujemy określony efekt i charakter wnętrza. Najważniejsze, by dopasowując kolorystykę mebli do kolorów ścian, uniknąć monotonii. Ta pojawia się wtedy, gdy nie stosujemy kontrastu i budujemy przestrzeń w oparciu o podobne odcienie. A najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na jasne meble i ciemniejsze ściany/podłogi albo odwrotnie. Nie bójmy się też stosować różnorodnych barw, które jednak nie powinny być zbyt intensywne, ponieważ na dłuższą metę będą męczyć oczy – a to niewskazane w przypadku salonu, gdzie spędzamy wiele godzin każdego dnia.

Po drugie – materiał

Tutaj do wyboru mamy zwykle tradycyjne i kochane przez wszystkich drewno, a także fornir oraz MDF. Wybierając firmy, oferujące projektowanie mebli do salonu, musimy wiedzieć, jaki materiał nas interesuje – drewno będzie idealnie pasowało do klasycznej aranżacji, natomiast w przypadku wnętrz minimalistycznych, może wystarczyć fornir lub MDF. Ważne, aby wybrany materiał z jednej strony imponował estetyką wykończenia, a z drugiej – był wystarczająco wytrzymały, by cieszyć nas swoją funkcjonalnością przez wiele lat.

Po trzecie – styl

Nowoczesny, przepełniony bielą minimalizm, a może elegancka klasyka – np. meble rustykalne albo angielskie? Tutaj wybór jest kwestią indywidualną i zależną od tego, czy cenimy sobie prostotę rozwiązań, czy preferujemy przepych. W ostatnim czasie bardzo modne są pomieszczenia i meble w stylu amerykańskim, które stawiają na rodzinną, przytulną atmosferę – zdecydowanie warto się nimi zainteresować.

Po czwarte – gotowe czy tworzone na wymiar?

W popularnych sklepach możemy zakupić nowoczesne zestawy mebli, jednak często znalezienie takich, które będą idealnie odpowiadały naszym preferencjom, jest trudne. W takich sytuacjach warto postawić na indywidualne projektowanie mebli do salonu, oferowane przez doświadczonych wykonawców – stworzą oni takie elementy wyposażenia, które pozwolą nam stworzyć perfekcyjną, dostosowaną do nas przestrzeń.

Czy to wszystko?

Oczywiście ważną kwestią jest też wybór typów poszczególnych elementów wyposażenia salonu. Sofa czy narożnik? Fotel z podłokietnikami czy bez? Komoda z trzema czy czterema szufladami? Wszystkie te problemy to jednak detale, a w celu ich rozwiązania warto poradzić się specjalistów, oferujących projektowanie mebli do salonu, którzy chętnie przedstawiają wszelkie za i przeciw konkretnemu rozwiązaniu.

Awwwards