Wykończenie wnętrza z użyciem szkła

Wykończenie wnętrza z użyciem szkła

Wykończenie wnętrza z użyciem szkła

| Aktualności

Wykończenie wnętrza z użyciem szkła

Wykończenie wnętrza z użyciem szkła może być niezwykle zróżnicowane, dopasowane zarówno do rodzaju pomieszczenia, jak również gustów domowników. Szkło ma bardzo duży potencjał dekoracyjny, ale przy okazji jest materiałem funkcjonalnym, który doskonale sprawdzi się w różnych formach i zastosowaniach. Sprawdźmy więc, jak właściwie je wykorzystać, aby uzyskać w swoim domu komfort i najwyższą estetykę!

Wykończenie wnętrza z użyciem szkła – jakie masz możliwości?

Bardzo szerokie, bo szkło pasuje praktycznie do każdego domowego wnętrza, w każdym z nich pełniąc inną rolę i sprawdzając się na inny sposób. Przeanalizujmy to pod kątem poszczególnych pomieszczeń.

Po pierwsze – łazienka

Wnętrzem, które posiada największy potencjał jeżeli chodzi o zastosowanie szkła, jest oczywiście łazienka. Szczególnie w przypadku jej niewielkiego metrażu, powinniśmy zastosować go jak najwięcej. A możliwości jest wiele – szklana kabina prysznicowa, umywalka, półki, a nawet szklane zabezpieczenie ścian. Wszystko to nie tylko zwiększy optycznie Twoją łazienkę, ale też sprawi, że będzie ona niezwykle elegancka.

Po drugie – kuchnia

Drugim pomieszczeniem w każdym domu, w którym szkło pasuje idealnie, jest kuchnia. Z jednej strony możemy zastosować szklane blaty, które będą odbijać światło i również pozwolą uzyskać optycznie większą kuchnię. Z drugiej zaś, idealny sposób na wykończenia wnętrza z użyciem szkła, to zastąpienie nim kafelek. Takie rozwiązanie nie tylko będzie prezentować się pięknie, ale też skutecznie ochroni ściany przed zabrudzeniami.

Po trzecie – inne pomieszczenia

Szkło jest uniwersalne, a jego łatwa obróbka pozwala tworzyć rozwiązania niezwykle przydatne w każdym domowym pomieszczeniu. Szklany stół w salonie pozwoli Ci nadać mu ekskluzywności, szklane witryny udanie wyeksponują Twoje skarby, zaś szklane półki dodadzą każdemu wnętrzu elegancji. Warto przy tym dodać, że wykorzystanie szkła w domowych pomieszczeniach powoduje, że wydają się one czystsze i bardziej przestrzenne – niezależnie od tego czy mówimy o kuchni, salonie, czy sypialni.

Co jeszcze?

Wykończenie wnętrza z użyciem szkła to temat niezwykle szeroki, w którym moglibyśmy wymieniać jeszcze wiele innych rozwiązań. Na sam koniec jednak, zwrócimy uwagę na trzy niezwykle popularne rozwiązania, mające wpływ na estetykę oraz funkcjonalność całego domu. Jakie to rozwiązania?

  • Szklane schody – wraz ze szklanymi balustradami to rozwiązania nowoczesne, które ze względu na swoją formę i lekkość, prezentują się niezwykle okazale. Pasują przy tym do każdego rodzaju wnętrza!
  • Szklane drzwi – stosowane dzisiaj w domach i biurach, umożliwiają lepsze oświetlenie pomieszczeń, dlatego polecane są przede wszystkim na mniejszy metraż. Dodatkowo można ozdobić je ornamentem i w ten sposób osiągnąć imponujący efekt!
  • Szklane ściany – bardzo popularne w biurach, ale stanowiące również coraz częstszy sposób wykończenia domowych wnętrz. Głównie dlatego, że zwiększają optycznie przestrzeń i pozwalają uzyskać jej wyjątkowy, spersonalizowany wygląd.
Awwwards