topdesignstudio.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i hobby.

Dom

Granatowa kuchnia świetnym rozwiązaniem aranżacyjnym

Granatowa kuchnia świetnym rozwiązaniem aranżacyjnym

Granat to obok czerni najbardziej klasyczny i elegancki kolor. Kojarzy się z szykiem i wyrafinowaniem. Do granatu pasują niemalże wszystkie dodatki, które mogą sprawić, by wnętrze wyglądało bardziej przytulnie lub bardziej luksusowo. Wszystko zależy od gustu i oczekiwań osoby wybierającej granat do swojego wnętrza. Granatowa kuchnia nie jest oczywistością, lecz w wielu przypadkach może okazać się fantastycznym rozwiązaniem aranżacyjnym.

Granatowa kuchnia – dla kogo będzie to dobry wybór?

Kuchnia jest bez wątpienia pomieszczeniem wyjątkowym, które stanowi serce całego domu. Kuchnia łączy bowiem funkcjonalność z miejscem spędzania czasu w gronie najbliższych osób. Współcześnie domownicy oprócz funkcjonalności stawiają na to, by kuchnia przykuwała uwagę ciekawą i nietuzinkową aranżacją. Jeszcze kilka lat temu najpopularniejszym kolorem w kuchniach było naturalne drewno i biel. Jednak obecnie trendy aranżacyjne stawiają na kolory, w tym modny granat.
Granatowa kuchnia to nieoczywista propozycja, która może trafić w gust osób lubiących wszelkie aranżacyjne nowinki oraz eksperymenty. Ważne jest to, by kuchnia w ciemnym kolorze nie przytłoczyła całego mieszkania, więc warto zestawić ciemny kolor frontów z jasnymi dodatkami. By granatowa kuchnia oczarowała gości należy ją w odpowiedni sposób wkomponować w cały dom. Przykładem świetnej kompozycji we wnętrzu może być granatowo-biała kuchnia z elementami drewna, która nawiązuje do stylu skandynawskiego.

Zalety granatowej kuchni

Granat jest kolorem bardzo wyrazistym i intrygującym. Oprócz tego jest to kolor na tyle uniwersalny, iż łatwo jest stworzyć z nim udane aranżacje. Granat bowiem będzie świetnie współgrał nie tylko z bielą, ale także z drewnem i marmurem. Granat to kolor z palety eleganckich i klasycznych barw, dlatego też zawsze jest modny. Jedynym i największym ryzykiem posiadania granatowej kuchni jest możliwość zmniejszenia pomieszczenia oraz jego zaciemnienia. Dlatego też granatową kuchnię należy odpowiednio połączyć z dodatkami rozjaśniającymi.

Jakie dodatki wybrać do kuchni w kolorze granatowym

Szlachetny granat świetnie komponuje się z naturalnymi dodatkami. Osoby, którym zależy na kuchni ciepłej i przytulnej powinny do granatu dobrać elementy wykonane z drewna, najlepiej w kolorze bieli. Granat, drewno i biel to rozwiązanie wprost idealne.
Granatowe fronty mebli będą świetnie wyglądać z jasnym blatem o charakterystycznym usłojeniu. Warto także postawić na sprzęt AGD w bieli, by nie przytłoczyć całej aranżacji zbyt ciemnymi sprzętami. Oprócz drewna i bieli granatowa kuchnia połączona z metalowymi i szklanymi elementami może stać się świetnym i modnym rozwiązaniem. Taka kuchnia będzie na pewno szykowna i trochę ekstrawagancka. Warto także zadbać o dobre oświetlenie, które rozświetli ciemne elementy w kuchni.

Kuchnia to miejsce funkcjonalne, które jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu. Warto zadbać o świetną aranżację tego wnętrza, by móc na co dzień cieszyć się wspaniałą kolorystyką i oświetleniem.

Udostępnij