topdesignstudio.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i hobby.

Dom

Łazienka w drewnie i bieli – inspiracje

Łazienka w drewnie i bieli – inspiracje

Łazienka i drewno to, zdawałoby się, zupełnie różne światy, które nie będą mieć nigdy z sobą styczności. Obecne trendy zupełnie łamią ten stereotyp. Łazienka w drewnie i bieli jest przykładem takiej aranżacji. Przedstawimy pokrótce ciekawe sposoby na implementację drewna w przestrzeni łazienkowej. 

Łazienka- inspiracje, drewno i nie tylko

Sposób aranżacji łazienki inspirowanej drewnem będzie zależeć od konkretnego rodzaju i wielkości przestrzeni dla jego zastosowania. Najprostszym sposobem jego wykorzystania są naturalnie elementy dekoracyjne takie jak drewniane półki, rama lustra czy deski na ścianie. Można też wyposażyć się w ciekawe drewniane akcenty w postaci wieszaków na ręczniki czy podstawek na mydło. To proste metody, które szybko dodadzą łazience ciepła i przytulności. Jeśli jednak chcemy większej “obecności” drewna, zastosujmy drewniane meble łazienkowe eksponujące strukturę i fakturę drewna. Odpowiednio wykonane drewniane szafki i półki są bardzo trwałe i odporne na wilgoć.

Dla fanatyków drewnianych przestrzeni jest coś jeszcze ciekawszego- wykonanie całych połaci łazienkowych. Prawda, że brzmi to niesamowicie ? Dla takiego pomysłu można zastosować drewnianą podłogę. Będzie to bardzo niekonwencjonalne rozwiązanie, które doda łazience wyjątkowości. Warto pamiętać jednak, że takie drewno będzie wymagać regularnej pielęgnacji i ochrony przed wilgocią. Co możemy jeszcze zrobić ? Zainstalować drewniane panele ścienne. To świetny sposób na dodanie łazience orientalnego charakteru. Drewniane panele można zastosować zarówno na całej ścianie, jak i tylko na części, np. nad umywalką. Mimo, że łazienka inspirowana drewnem brzmi intrygująco, w praktyce bywa trudna do wykonania a na dodatek nie jest tania. Należy pamiętać o tworzeniu spójnej aranżacji i doboru drewna w odpowiednim kolorze, tak, aby pasowało do koloru płytek, umywalki i armatury. Trzeba głębiej zaznajomić się z gatunkami drewna, w tym egzotycznego. W łazience najlepiej stosować takie gatunki, które są odporne na wilgoć i łatwe do czyszczenia, np. teak, akacja czy dąb.

Łazienka w drewnie i bieli dodatki

Zobacz także: https://topdesignstudio.pl/lazienka-w-drewnie-i-szarosci/

Łazienka w drewnie i bieli – moc klasycznych połączeń 

Łazienka w drewnie i bieli to stylowe i eleganckie połączenie, które nadaje pomieszczeniu przytulny i naturalny wygląd. Biały kolor w łazience jest klasycznym wyborem, który zawsze sprawia, że pomieszczenie wygląda czysto i schludnie. By osiągnąć ten efekt należy zastosować białe płytki na ścianach lub podłodze, a także wkomponować białą ceramikę łazienkową. Łazienka w drewnie i bieli wygląda najlepiej w minimalistycznym stylu. W tym celu należy dobierać proste formy mebli i armatury, które będą się dobrze komponować z drewnianymi elementami. Gdy harmonia bieli i przestrzeni zostanie osiągnięta, warto na tym etapie przystąpić do urozmaicania wyglądu łazienki. Strategia jest zasadniczo prosta – stosujemy elementy w kontrastującym kolorze, za pomocą właśnie ciemniejszego drewna. Odpowiednie oświetlenie dla takich aranżacji jest kluczowe. Zastosujmy światło punktowe, ciepłe, które podkreśli poszczególne elementy w pomieszczeniu, a także odbije się na drewnianych powierzchniach, nadając im dodatkowej poświaty. 

Łazienka w drewnie i bieli meble

Czarna łazienka z drewnem – trudniejsza niż się wydaje

Łączenie czarnej łazienki z drewnem, jest dosyć trudne. Taka łazienka szybko może wymknąć się spod kontroli i ponieść nas w kierunku klasycznego stylu, a przecież nie o to nam chodzi. Zacznijmy więc od początku. Najprostszym sposobem na osiągnięcie efektu czarnej łazienki, to zastosowanie płytek z połyskującą czernią. Może się to wydawać nudnym, mało ciekawym wyborem, ale lśniące powierzchnie nadają pomieszczeniu nowoczesnego wyglądu. W przypadku zastosowania matowych płytek, mglistość czerni może być zrekompensowana lśniącą armaturą i odpowiednim oświetleniem, o czym jeszcze będzie mowa.

Podobnie jak w przypadku białej łazienki, czarna łazienka z drewnem najlepiej wygląda w minimalistycznym stylu. W tym celu należy wybierać proste formy mebli i armatury, które będą się dobrze komponować z drewnianymi elementami. Jeśli wciąż łazienka będzie zdawać się zbyt zimna, umieśćmy w niej rośliny. Dodadzą naturalnego wyglądu do łazienki i mogą złagodzić wygląd czerni. Rośliny, które dobrze rosną w warunkach łazienkowych, to paprocie, storczyki lub sansewieria. Dysponując dopiero takim tłem, można pomyśleć o dodatkowym nasyceniu drewnianymi elementami jaki stojaki, podstawki czy nawet figurki. Całość powinna być dopełniona przez odpowiednie oświetlenie, której zadaniem jest ożywienie wszechobecnej czerni.

Udostępnij