topdesignstudio.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i hobby.

Dom

Wyspa kuchenna w małej kuchni

Wyspa kuchenna w małej kuchni

Kuchnia to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu. Powinna charakteryzować się przede wszystkim dużą przestrzenią, aby komfortowo móc przygotowywać posiłki. Nie zawsze jednak osiągnięcie dużego metrażu w kuchni jest możliwe. W takiej sytuacji należy odpowiednio rozplanować wnętrze, tak aby mała kuchnia prezentowała się dobrze i zachwycała funkcjonalnymi rozwiązaniami. Jednym z takich rozwiązań bez wątpienia jest wyspa kuchenna. W przypadku niewielkiej kuchni powinna być ona jednak dobrze przemyślana. Wyspa kuchenna doskonale sprawdzi się w małych aneksach kuchennych połączonych z salonem. Jak urządzić wyspę w małej kuchni? O czym należy pamiętać? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Wyspa kuchenna w małej kuchni – kiedy się sprawdzi?

Mała kuchnia to problem, z którym bardzo często borykają się właściciele mieszkań w bloku. W przypadku kuchni, która jest osobnym, niewielkim pomieszczeniem, montaż wyspy mija się z celem, ponieważ będzie ona zajmować zbyt wiele miejsca. Warto jednak postawić na takie rozwiązanie w sytuacji, gdy możemy przebudować kuchnie i połączyć ją z salonem. Wówczas wyspa stanowi idealne rozwiązanie na oddzielenie salonu od kuchni. Będzie ona spełniać również funkcje dodatkowego blatu roboczego lub stołu jadalnego.

Wyspa kuchenna jako blat roboczy

Wyspa kuchenna z powodzeniem może pełnić funkcję blatu roboczego. Takie rozwiązanie ma wiele funkcjonalności i prezentuje się pięknie. Na takiej wyspie można umieścić zlewozmywak lub płytę indukcyjną, dzięki czemu na blacie roboczym w formie wyspy można zmywać naczynia lub przygotowywać posiłki. Warto jednak pamiętać o tym, że w przypadku takiego rozwiązania wyspa kuchenna musi być dość szeroka, tak aby po zamontowaniu zlewozmywaka lub płyty indukcyjnej zostało jeszcze wystarczająco dużo miejsca. Montaż wyżej wymienionych elementów wymaga również specjalnego przygotowania pomieszczenia. Jeśli zamierzamy umieścić zlewozmywak na wyspie, powinniśmy zadbać o doprowadzenie w to miejsce przyłącza wody, natomiast w przypadku kuchenki, nad wyspą powinniśmy zamontować okap.

Dlaczego wyspa kuchenna w małej kuchni to dobre rozwiązanie?

Wyspa kuchenna to rozwiązanie bardzo estetyczne i funkcjonalne. Niestety nie zawsze istnieje możliwość przebudowania kuchni w taki sposób, aby wyspa kuchenna miała sens. W przypadku małych kuchni, które stanowią oddzielne pomieszczenie, nie warto budować wyspy, ponieważ utrudni ona korzystanie z kuchni. Jeśli jednak posiadamy aneks kuchenny w bloku, wyspa może okazać się świetnym rozwiązaniem. Przyczyni się ona do zwiększenia funkcjonalności, a także odświeży całe pomieszczenie. Zaletą wyspy kuchennej jest to, że może ona służyć jako blat roboczy lub stół. Wyspę znajdującą się w aneksie kuchennym można obejść, wykorzystać jako barek lub spożywać przy niej posiłki. Zamontowanie zlewozmywaka lub płyty indukcyjnej na wyspie również przyczyni się do zwiększenia funkcjonalności całego pomieszczenia, dlatego warto zastosować takie rozwiązanie, jeśli tylko mamy możliwość odpowiedniego przebudowania kuchni i połączenia jej z salonem.

Udostępnij