topdesignstudio.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i hobby.

Dom

“Bardzo mała łazienka” – niesamowite aranżacje

“Bardzo mała łazienka” – niesamowite aranżacje

Bardzo mała łazienka, nie oznacza rezygnacji z ciekawej aranżacji i funkcjonalności. Współczesne rozwiązania projektowe oferują wiele sposobów na maksymalne wykorzystanie przestrzeni nawet w najmniejszych pomieszczeniach. Płynie z nich kilka ważnych wskazówek, z których warto skorzystać, jeśli chcesz projektować i aranżować małą łazienkę na własną rękę. 

Bardzo mała łazienka – kilka trików na aranżację

Jeśli masz bardzo małą łazienkę, warto zastosować kilka trików, aby uczynić ją bardziej funkcjonalną i atrakcyjną. Jeśli dysponujesz powierzchnią około 3m2, zrezygnuj z wanny na rzecz prysznica. Kabina prysznicowa zajmie dużo mniej miejsca i pozwoli na swobodne poruszanie się po ograniczonej przestrzeni. Gdy jesteś już na etapie wyboru ceramiki łazienkowej, zdecyduj się na mniejsze umywalki i toalety. Pozwoli Ci to znacznie zaoszczędzić cenną powierzchnię w łazience.

Spośród całej gamy dostępnych modeli umywalek i toalet, należy wybrać te, który mają wiszące systemy montażu. Ich podstawowa zaleta jest oczywista, nie zajmują miejsca na podłodze. Innym a zarazem najciekawszym trickiem jest wykorzystanie miejsca nad drzwiami. To przestrzeń mało używana, jednak w bardzo małej łazience może mieć decydujące znaczenie. Drzwi można wykorzystać na półkę lub szafkę, w której pomieścisz niezbędne przedmioty codziennego użytku. W bardzo małej łazience musimy przeanalizować każdy centymetr dostępnej przestrzeni. Bez wahania, korzystajmy więc z nich w ścianie do przechowywania bielizny, ręczników czy większych akcesoriów. 

Zobacz także: https://topdesignstudio.pl/lazienka-bez-plytek-czy-to-mozliwe/

Jakie urządzenie do bardzo małej łazienki z prysznicem?

Jeśli masz bardzo małą łazienkę i chcesz w niej zmieścić prysznic, istnieje kilka pomysłów, które mogą Ci w tym pomóc. Przede wszystkim należy wybrać narożny prysznic, który jest doskonałym rozwiązaniem dla małych łazienek. Zajmuje on mniej miejsca niż tradycyjny prysznic i pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń. Mając już upatrzony model, warto dobrać do niego zestaw drzwi przesuwnych. Zajmują mniej miejsca niż tradycyjne drzwi otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz łazienki. To prosty sposób, aby zaoszczędzić cenną przestrzeń i zapewnić swobodne poruszanie się. Ponadto, jeśli masz małą łazienkę, warto zainstalować półki lub szafki wiszące, aby zwolnić miejsce na podłodze. Można na nich przechowywać kosmetyki, ręczniki i inne potrzebne przedmioty. 

bardzo mała łazienka z prysznicem

Bardzo mała łazienka na poddaszu ze skosami

Bardzo mała łazienka na poddaszu ze skosami to ekstremalne wyzwanie dla aranżacji wnętrz. Aby temu sprostać, do powyższych wskazówek dołożymy jeszcze trzy porady, które najlepiej instruują, jak radzić sobie z takimi ograniczeniami. Pierwsza z nich, to umywalka z półką – wprost idealne rozwiązanie dla małych łazienek na poddaszu ze skosami. Dzięki niej można zaoszczędzić przestrzeń na przechowywanie kosmetyków, ręczników i innych potrzebnych przedmiotów. Drugim sposobem jest zastosowanie żarówek punktowych. Oświetlenie punktowe pozwala na skierowanie światła w konkretne miejsca w łazience, co jest szczególnie ważne w przypadku łazienek ze skosami. Dzięki temu można zwiększyć ilość światła i uczynić wnętrze bardziej przyjemnym i funkcjonalnym. Wskazówka trzecia: szafki na wymiar. Takie rozwiązanie pozwala na dostosowanie mebli do ścian w łazience, co jest szczególnie ważne w przypadku bardzo małej łazienki na poddaszu ze skosami. Pozwoli to maksymalnie wykorzystać przestrzeń i zapewnić sobie więcej miejsca na przechowywanie potrzebnych przedmiotów.

Bardzo mała łazienka okazuje się przestrzenią do ciekawych i interesujących aranżacji. Dobrą praktyką jest odwiedzanie i analiza ekspozycji dostępnych w internecie jak i salonach łazienkowych. Producenci mają świadomość z jakimi problemami często mierzą się Klienci i oferują gotowe, niekiedy bardzo oryginalne rozwiązania. Warto z nich korzystać, aby w przyjemny sposób ułatwić sobie aranżację niewielkiej łazienki.

Udostępnij