topdesignstudio.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i hobby.

Dom

Biała łazienka, szara czy czarna ?

Biała łazienka, szara czy czarna ?

Wystrój a zwłaszcza dobór kolorów w łazience wiąże się często z trudnością przełamania klasycznych kolorów jakim są biel, szarość i czerń. Trudność ta dotyka przede wszystkim klasycznej stylistyki, która często może wydawać się nudna i apatyczna. Biała łazienka jest tu szczególnym przypadkiem. Pokażemy jak można stosować powyższe kolory bez szkody dla szyku i elegancji klasycznych trendów. 

Biała łazienka czyli klasyka ponad wszystko

Biała łazienka może być bardzo elegancka i klasyczna, lub nowoczesna i minimalistyczna, w zależności od stylu dekoracyjnego, który chcemy się osiągnąć. 

Biel wprowadza uczucie przestrzeni i czystości, łatwo go połączyć z innymi kolorami i wzorami, co pozwala na stworzenie różnorodnych aranżacji. W obrębie tego koloru mamy szeroki wachlarz stylistyczny połączeń i dodatków. W białej łazience o minimalistycznym klimacie można skorzystać z prostej i białej ceramiki. Dla kontrastu wystarczy dodać kilka metalowych elementów i unikniemy w ten sposób nazbyt chłodnej aury. Ciekawie również prezentuje się biała łazienka w stylu skandynawskim, gdzie biel można skontrastować z dodatkami w kolorze szarym, błękitnym lub beżowym. Uzyskamy dodatkowo miękkość, dzięki zastosowaniu dodatków z naturalnych materiałów, takich jak drewno, rattan lub wiklina.

W przypadku ultra klasycznej, białej łazienki, warto skonfrontować biel z elementami w kolorze czarnym lub marmurowym. Dobrze jest również dodać lustra i ramy w stylu tradycyjnym, aby uzyskać zrównoważoną elegancję. Nowoczesna biała łazienka to coś zupełnie nowego. Dochodzi w niej do głosu podświetlenie LED i chromowane elementy, przez co zyskuje współczesny wygląd. Jaki widać, możliwości wykorzystania bieli są wciąż niewyczerpane. 

Zobacz również: https://topdesignstudio.pl/plytki-drewnopodobne-w-lazience/

Czarna łazienka czyli wyższa szkoła jazdy

Zastosowanie czerni w łazience może nadać jej wyjątkowego charakteru, warto przy tym mieć na uwadze, aby łazienka nie stała się zbyt ciemna i przytłaczająca. W tym celu można wykorzystać elementu kontrastujące jak białe kafle, białe ręczniki czy bardzo jasna ceramika. Podobnie jak poprzednio, czarną łazienkę można udekorować w bardziej współczesnym stylu dodając nowoczesne oświetlenie. Czerń jest świetnym punktem wyjścia, aby naszą łazienkę nakierować na styl “ciemny glamour”. W połączeniu ze złotymi, mosiężnymi elementami, czarna przestrzeń zrobi wyjątkowe wrażenie. Ten trop aranżacyjny wprowadza nas na inny poziom stylistyczny, jaką daje możliwość eksperymentowania z czarną łazienką. Dzięki czerni możemy dokonać wszelkich kombinacji ze stylami skandynawskimi, industrialnymi czy nawet rustykalnymi. Pamiętajmy, że ekstrawaganckie aranżacje w tym kolorze jest domeną dla bardziej doświadczonych aranżatorów. 

Szara łazienka – najbardziej optymalny wybór 

Biała łazienka z szarym dekorem i płytkami

Szary kolor jest znakomity wyborem dla łazienki, ponieważ odznacza się neutralnością i łatwo go zestawić z materiałami. W szarej łazience można wykorzystać przeróżne odcienie stonowanego koloru i w efekcie uzyskać rozmaite wariacje klasycznego wystroju. Warto wspomnieć, że co jakiś czas mamy do czynienia z falą mody łazienkowej skupionej wokół szarości. Nie ma w tym nic dziwnego. Szarość będzie pasować do wszystkiego. Świetnie sprawdzi się jako przełamanie ostrych przejść tonalnych, ciepło też przyjmie i inne kolory. Szara łazienka będzie najlepszym wyborem dla amatorów stonowanej przestrzeni lub osób, które nie chcą ryzykować prostej imitacji stylów klasycznych. 

Udostępnij