topdesignstudio.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i hobby.

Dom

Łazienka 2019-2022. Główne trendy

Łazienka 2019-2022. Główne trendy

Łazienka 2019 jest przełomem w dziedzinie aranżacji. Na przestrzeni trzech ostatnich lat zauważalny jest silny rozwój i dynamika stylistyk. Każdy styl aranżacyjny wzbogacił się o nowe, ciekawe kolekcje. Wśród nich można wyróżnić pewne szczególne tendencje. Jak przebiegała ewolucja trendów w naszych łazienkach? Zobaczcie sami. 

Łazienka 2019 – przełomowy minimalizm

Łazienka 2019 roku to moc trendów skoncentrowanych na minimalizmie i prostocie. Oto kilka ciekawych przykładów. Matowe wykończenia zyskały bardzo dużą popularność, zwłaszcza w kolorze czarnym. Matowy kran, matowy uchwyt do drzwi i matowa wanna – taka całość cieszyła się ogromnym wzięciem wśród Klientów. Co więcej, w łazienkach w 2019 roku pojawiła się mnogość akcentów w kolorze czerni. Czarne kraniki, uchwyty, stelaże do luster i inne elementy dodawały eleganckiego i nowoczesnego wyglądu. Inny trend to kafelki z kolorowymi wzorami lub jednolitym kolorem. Ich urok polegał na magicznym dodawaniu życia i energii do łazienki. Minimalistyczne umywalki z jednym kranem stały się szczególnie modne, ze względu na ich proste linie i stonowane kolory, które były często łączone z matowymi wykończeniami. Wiele łazienek w 2019 posiadało minimalistyczne prysznice bez brodzika i z prostymi drzwiami szklanymi, dzięki czemu taki design pozwalał na większą przestrzeń i łatwiejsze utrzymanie czystości.

Łazienka 2019 minimalistyczny wystrów

Łazienka – technologiczne inspiracje w 2021

W łazience w 2021 roku, wiele trendów w łazience skupiało się na łączeniu stylu i funkcjonalności. W 2021 roku nie można pominąć eksplozji trendu biophilic design, który łączył elementy naturalne z nowoczesnymi rozwiązaniami. Rośliny, drewno, kamień, woda i naturalne kolory sprawiały, że łazienka stała się przytulnym i spokojnym miejscem. Kolorowe umywalki okazały się również bardzo modnym trendem. Szczególnie popularne stały się umywalki w odcieniach pastelowych i jasnych kolorach, takie jak różowy, niebieski czy zielony. W 2021 roku wiele osób decydowało się na kabiny prysznicowe z czarnymi profilami, które dodawały łazience eleganckiego i nowoczesnego wyglądu. Taki design idealnie łączył się z matowymi wykończeniami.

W łazienkach w 2021 roku, coraz częściej pojawiają się luksusowe akcenty, takie jak kryształowe uchwyty, złote kraniki i lampy. Minimalistyczne podejście do aranżacji łazienki wciąż miało swoich zagorzałych zwolenników. Proste linie, stonowane kolory, jednolite powierzchnie i funkcjonalność to kluczowe elementy takiej aranżacji. W łazienkach w 2021 roku jeszcze więcej osób decydowało się na zastosowanie technologicznych rozwiązań, takich jak inteligentne systemy oświetlenia, ogrzewania, wentylacji i nowoczesne systemy audio.

Zobacz również: https://topdesignstudio.pl/nowoczesna-lazienka-w-kilku-krokach/

Łazienka 2022 – królestwo kamienia

Czym zaskoczyła nas łazienka w 2022 roku? Przede wszystkim eksplozją popularności kamienia naturalnego i szlachetnego, w postaci płytek imitujących taki kamień. Stały się one symbolem dobrego stylu. Cena nie była tutaj większą barierą. Najprostsze modele glazury plasowały się w przystępnych zakresach. Z kolej w salonach kąpielowych zagościły na dobre przeróżne odmiany szlachetnych materiałów, najczęściej kamieni o wielobarwnym obliczu i intensywnych spękaniach i żyłach. Łazienka 2022 roku to powrót stylu boho, który zamanifestował swoją obecność za sprawą tzw. urban jungle. To rodzaj glazury imitującej tapety ścienne z barwnymi motywami botaniki i roślinności a także płytki drewnopodobne 3D, lamele, jodełki.

Łazienka 2019 wystrój w czerni

W kwestii ogólnej kolorystyki mieliśmy do czynienia z wielkim powrotem beżu i brązu. Dla wszystkich stylów aranżacyjnych producenci stworzyli całą gamę płytek wielkoformatowych i od tamtej pory stały się glazurniczym standardem. Na popularności zyskał również styl ART DECO i monochromatyczne aranżacje łamane wzorzystymi kafelkami nawiązującymi do świata mody i sztuki. Całości dopełniały wyrafinowane oświetlenie, ogólnodostępne stały się sterowniki elektroniczne, pozwalające na przeróżne aranżacje świetlne. Bez wątpienia trend dominacji technologii w łazienkach zdaje się nasilać z każdym rokiem. 

Udostępnij