topdesignstudio.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i hobby.

Dom

Łazienka z prysznicem – Top 10 inspiracji

Łazienka z prysznicem – Top 10 inspiracji

Łazienka z prysznicem to niezmierzone pole dla ciekawych aranżacji. Możliwości są praktycznie nieskończone. Zestawiliśmy 10 najważniejszych inspiracji projektowych, które z pewnością ułatwią projektowanie i aranżację łazienki.

Łazienka z prysznicem – inspiracje dla każdej przestrzeni

Przed przystąpieniem do projektowania zapoznajmy się z uniwersalnymi zasadami projektowymi. Bądźmy pewni, że dla łazienki z prysznicem inspiracji nie zabraknie.

Do wyboru mamy następujące rozwiązania:

  • prysznic z deszczownicą – to idealne wyjście dla osób, które chcą poczuć się jak pod prawdziwym deszczem. Taki prysznic zajmuje też mniej miejsca w porównaniu z bardziej tradycyjnymi bateriami.
  • systemy boczne prysznica – to coraz popularniejsze rozwiązanie. Mogą one składać się z drzwi szklanych, przesuwnych lub stałych elementów, co umożliwia aranżację prysznica w zależności od indywidualnych potrzeb,
  • podświetlany prysznic – to dosyć nietypowe zastosowanie, ale wprowadzi do łazienki elementy nowoczesności.
  • półki pod prysznicem – pozwolą na przechowywanie kosmetyków oraz akcesoriów prysznicowych w łatwy sposób.
  • wykończenie z naturalnego kamienia takim jak marmur lub granit, nadaje łazience elegancki i luksusowy wygląd i poprawi wrażenie głębi.

Klasyczna łazienka z prysznicem

Zabawa przestrzenią w małej łazience z prysznicem

Mała łazienka z prysznicem to wyzwanie, ale jednocześnie okazja do stworzenia funkcjonalnej i pięknej przestrzeni. O czym warto jeszcze pamiętać ? Wyłóżmy ściany kafelkami w jasnym odcieniu, które nadadzą przestrzeni świeżości i czystości, a także będą odbijać światło, co uczyni ją bardziej przestronną. Starajmy się stworzyć jednolitą przestrzeń. Jeśli łazienka jest mała, warto wybrać jednolitą kolorystykę – jasne, pastelowe kolory lub biel sprawią, że łazienka będzie wydawać się większa. Stwórzmy w łazience pojemność. Mała łazienka z prysznicem wymaga odpowiedniego systemu schowków, dlatego warto postawić na półki, kosze czy wiszące regały. 

Mała łazienka z prysznicem – inspiracje praktyczne

Gdy będziemy mieć już orientację w dostępnych możliwościach aranżacyjnych, dla małej łazienka z prysznicem inspiracją powinien być przede wszystkim minimalizm. W tego typu pomieszczeniach warto stawiać na bardzo praktyczne rozwiązania np. prysznic z wbudowaną deszczownicą. Taki prysznic nie tylko zajmuje mniej miejsca, ale też będzie sprawiać wrażenie większej przestrzeni. Warto również przemyśleć zagospodarowanie ścian. Świetnie sprawdzą się tu wiszące meble. Jest to niewątpliwie doskonałe rozwiązanie dla małych łazienek prysznicem. Pozwalają one na optymalne wykorzystanie przestrzeni i zapewniają miejsce do przechowywania niezbędnych przedmiotów. I coś dla fanów technologii. Niekonwencjonalne oświetlenie, takie jak sufitowe światła LED w łazience z prysznicem to kolejny trik na oszukanie wrażenia małej przestrzeni. Takie oświetlenie potrafi tworzyć przytulną atmosferę i pozwalają na stworzenie relaksującej atmosfery. 

Łazienka z prysznicem oraz dużymi płytkami

Udostępnij