Żarówki LED są obecnie coraz powszechniej stosowane w różnych zastosowaniach, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Ich wysoka efektywność energetyczna i długi czas pracy czynią je atrakcyjnym wyborem dla wielu konsumentów i przedsiębiorców. Technologia LED jest efektownie rozwijana i stale zyskuje coraz szersze grono zwolenników.
Jakie jeszcze zalety płyną z tego rodzaju oświetlenia? Poznaj potencjał drzemiący w oświetleniowym sklepie internetowym Studio Światła i wybieraj pośród najciekawszych opraw LED, dzięki którym inwestycja w tego rodzaju oświetlenie stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne.
Tradycyjna żarówka, a dioda LED – podstawowe różnice w emisji światła
Fenomen i energooszczędność żarówki LED polega na tym, że świecenie jest powodowane przez przepływ prądu elektrycznego, przez półprzewodnikowy materiał, produkując światło poprzez zjawisko elektroluminescencji. Dzięki temu są one bardziej efektywne energetycznie, trwalsze i nie wymagają tak częstego wymieniania, jak tradycyjne żarówki, które generują światło przez rozgrzanie elektryczne drutu.
Co więcej, różnorodne modele opraw LED dostępnych na Studio Światła zagwarantuje dowolność odnoszącą się do ich montażu, ilości źródła światła, kąta padania światła oraz jego barwy. Ponadto żarówki LED wykorzystywane oświetlenia domowego, coraz częściej są wzbogacone w system Smart, który pozwoli jeszcze bardziej dostosować światło względem potrzeb użytkownika.
Żarówka LED jako wydajny standard każdego domu – dlaczego warto zainwestować w LED-y?
Zwiększenia dostępność opraw LED oraz ich różnorodność, przyczynia się do ich rosnącego zastosowania, wypierając z użytkowania tradycyjne żarówki. Oświetlenie LED cechuje bowiem ponadprzeciętna wydajność, która składa się na:
- Wysoką efektywność energetyczną – żarówki LED pobierają mniej energii niż tradycyjne żarówki, co oznacza niższe rachunki za prąd i mniejsze emisje gazów cieplarnianych,
- Sprawność świetlną – większość energii, którą pobierają, jest przekształcana w światło, bez nadmiernej emisji ciepła i przegrzewania się,
- Długi czas pracy – szacowany czas pracy żarówki LED osiąga nawet do 50 000 godzin, dzięki czemu konieczność wymiany zachodzi rzadziej.
Kolejną cechą wyróżniającą oświetlenie LED na tle innych rozwiązań oświetleniowych jest ich użytkowość:
- Szeroki zakres temperatur pracy – żarówki LED mogą pracować w szerokim zakresie temperatur, od -20°C do +50°C, dzięki czemu mogą być montowane zarówno w pomieszczeniu, terenie, jak i w warunkach ekstremalnych,
- Szybki rozruch – LED-y świecą natychmiast po włączeniu, bez czekania na ich rozgrzanie,
- Niezawodność i wytrzymałość – mniej podatne na uszkodzenia, są często wykorzystywane jako oświetlenie techniczne, bądź oświetlenie do zadań specjalnych.
Poza bogactwem różnorodnych możliwości i barw, żarówki LED wykazują działanie proekologiczne, przyczyniając się m.in. do:
- Zmniejszonej emisji gazów cieplarnianych poprzez pobieranie mniejszej ilości energii,
- Brak szkodliwych metali ciężkich np. rtęci,
- Redukcja odpadów i kosztów związanych z wymianą i zakupem nowych żarówek.
Podsumowując, nie bez przyczyny żarówki LED w coraz większym stopniu zastępują tradycyjną żarówkę. Wydajne i wytrzymałe stają się bardzo opłacalną inwestycją, niezależnie, czy zostaną zamontowane w domu, czy w specjalnych warunkach. Wejdź na Studioswiatla.pl i w towarzystwie specjalistów, rozpocznij świadomą renowację swojego oświetlenia.