topdesignstudio.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i hobby.

Dom

Łazienka marmur i drewno – nowoczesne rozwiązanie aranżacyjne

Łazienka marmur i drewno – nowoczesne rozwiązanie aranżacyjne

Łazienka marmur i drewno to ostatnio bardzo popularne i modne rozwiązanie aranżacyjne. Użycie tych materiałów w łazience dodaje jej elegancji i klasy zachowując minimalizm. Połączenie marmuru i drewna to efekt ponadczasowy, który nigdy nie wychodzi z mody.

Dlaczego warto zdecydować się na połączenie marmuru i drewna w łazience?

Płytki, które przypominają marmur sprawiają, że łazienka prezentuje się nie tylko nowocześnie, ale także niezwykle elegancko. Marmur w łazience to ład i harmonia. Dobrze dobrane marmurowe płytki często także powiększają optycznie przestrzeń, dlatego też jest to rozwiązanie idealne do mniejszych łazienek, które potrzebują takiego powiększenia. Płytki imitujące marmur stają się bazą do dalszej aranżacji łazienki. Można bowiem zdecydować się zarówno na styl glamour lub skandynawski. By przełamać nowoczesność można połączyć marmur z drewnem, które nada łazience trochę przytulności i ciepła.
Marmurowe płytki to najczęściej płytki błyszczące, dlatego też są niezwykle proste w czyszczeniu. Warto także postawić na płytki wielkoformatowe, dzięki którym zastosować będzie można minimalną ilość fug. Łazienka marmur i drewno połączona z chromowaną, złotą lub czarną armaturą będzie na pewno przyciągała uwagę wszystkich gości. W zależności od wybranych dodatków z marmuru i drewna można stworzyć zarówno łazienkę minimalistyczną i nowoczesną, jak również bardziej ekstrawagancką i wyróżniającą się. Wszystko to zależy oczywiście od indywidualnych oczekiwań i potrzeb inwestorów.

Łazienka marmur i drewno – opcja jasna

Wielbiciele jasnych łazienek mogą postawić na jasny marmur w połączeniu z jasnym drewnem. Świetne mogą okazać się elementy imitujące na przykład sosnę. Dzięki temu przestrzeń łazienkowa będzie dostatecznie rozjaśniona i uporządkowana. Dodatki w kolorze drewna sprawią także, iż łazienka nadal będzie minimalistyczna i przytulna. Relaks po ciężkim dniu w takiej ciepłej i nowoczesnej łazience to spełnienie marzeń.
Łazienka z marmurem i drewnem w jasnym odcieniu połączona ze złotą armaturą to klasyczny przykład stylu glamour. Dzięki takiemu rozwiązaniu aranżacyjnemu można stworzyć łazienkę niezwykle ekskluzywną. Jak widać połączenie marmuru i drewna nie musi być wcale nudne. Wystarczy bowiem odpowiednio dobrać dodatki i pozostałe elementy wykończeniowe, by cieszyć się nietuzinkowym efektem.

Łazienka marmur i drewno – opcja ciemna

Płytki imitujące czarny marmur to elegancja i klasa. Niestety nie będą one odpowiednie do wszystkich pomieszczeń. Dlatego też warto położyć czarne, marmurowe płytki tylko na konkretnej części ściany lub podłogi. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest czarny marmur w strefie kąpielowej połączony z drewnem w naturalnym odcieniu. Do tego połączenia idealnie będzie pasowała złota lub srebrna armatura, w zależności od efektu, jaki inwestor chce osiągnąć. Do małych łazienek warto wybrać chłodny odcień drewna, do większych można śmiało wybrać ciemne drewno.

Aranżacja łazienki to nie lada wyzwanie. Rozwiązań i koncepcji aranżacyjnych jest bowiem bardzo dużo. Warto postawić na marmur i drewno i cieszyć się nowoczesną i elegancką łazienką.

Udostępnij