topdesignstudio.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i hobby.

Dom

Dekoracje świąteczne przed domem – sprawdzone pomysły na świąteczne ozdoby

Dekoracje świąteczne przed domem – sprawdzone pomysły na świąteczne ozdoby

Dekoracje świąteczne przed domem pomogą w stworzeniu wyjątkowej, świątecznej atmosfery. Różnego rodzaju pomysłowe dekoracje ułatwią poczucie magii Świąt, stając się oryginalnym i stylowym elementem aranżacji.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • od czego zacząć dekorowanie świąteczne domu
  • dlaczego lampki świąteczne są sprawdzonym efektem
  • jakie są inne pomysły na dekoracje świąteczne przed domem

Dekoracje świąteczne przed domem – od czego zacząć?

Stylowe udekorowanie ogrodu, tarasu czy balkonu pomoże w stworzeniu magicznej, świątecznej aranżacji. Wśród sprawdzonych pomysłów na efektowne ozdobienie przestrzeni przed domem znajdą się między innymi rozłożyste i bogato zdobione stroiki. Stroiki w formie wianków można z powodzeniem umieścić między innymi na drzwiach wejściowych. Ten rodzaj dekoracji sprawdzi się także idealnie na balkonie i tarasie.

Wybierając wianki świąteczne warto pamiętać o dopasowaniu stylu i wielkości ozdoby do pozostałych elementów dekoracyjnych. W przypadku kolorowej dekoracji doskonale sprawdzą się między innymi stroiki ozdobione różnobarwnymi bombkami. Skromniejsze stroiki wpasują się z kolei doskonale w klimat i estetykę minimalistycznych aranżacji w nowoczesnym stylu.

dekoracje świąteczne przed domem

Lampki świąteczne – sprawdzony sposób na efektowną dekorację

Wśród sprawdzonych i popularnych pomysłów na dekoracje świąteczne przed domem można znaleźć także wielobarwne, błyszczące lampki. Kolorowe lampki świąteczne umieszczone na drzewkach znajdujących się tuż przed domem to jeden z najlepszych sposobów na stworzenie wyjątkowej, świątecznej atmosfery.

Świetnym pomysłem, oprócz umieszczenia lampek na drzewach, okaże się także ozdobienie kolorowymi światełkami drzwi wejściowych oraz dachu. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także oświetlenie tarasu i balkonu.

Warto pamiętać o tym, że szeroki wybór lampek ułatwia stworzenie oryginalnych stylizacji – producenci ozdób świątecznych oferują swoim klientom między innymi efektowne kurtyny świetlne, wielobarwne łańcuchy LED oraz błyszczące i kolorowe sople. Na rynku można znaleźć także podświetlane figurki reniferów, skrzatów czy Świętego Mikołaja. Podczas zakupu lampek warto zwrócić uwagę nie tylko na estetykę, ale także i na bezpieczeństwo wybieranych dekoracji. Nie można zapominać o tym, że lampki powinny posiadać odpowiednie zabezpieczenia, pozwalające na ich bezproblemowe użytkowanie na zewnątrz.

Ozdobne donice i latarenki – pomysły na dekoracje świąteczne przed domem

W roli ciekawych i unikatowych ozdób świątecznych sprawdzą się także różnego rodzaju donice – umieszczenie w ceramicznej donicy kompozycji z gałązek i ozdób choinkowych stanie się jednym z najlepszych sposobów na oryginalne przyozdobienie ogrodu. Odpowiednio zaaranżowane, duże donice okażą się również doskonałą ozdobą tarasu i balkonu. Ceramiczne donice ze świątecznymi motywami można postawić także przy wejściu do domu, najlepiej po obu stronach drzwi.

Urokliwe i klimatyczne latarenki to kolejna propozycja na ciekawe dekoracje świąteczne przed domem. Latarenki doskonale wpisują się w nastrój Świąt, a ich przytłumione światło ułatwia stworzenie wyjątkowej i magicznej atmosfery. Warto pamiętać o tym, że jako wypełnienie latarenki doskonale sprawdzą się nie tylko świeczki. Wewnątrz świątecznego lampionu można z powodzeniem umieścić także kolorowe światełka LED.

Udostępnij