topdesignstudio.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i hobby.

HobbyLifestyle

Hobby w CV – jak opisać zainteresowania w Curriculum Vitae?

Hobby w CV – jak opisać zainteresowania w Curriculum Vitae?

Odpowiednio przygotowane CV może okazać się niezwykle pomocne. Głównie podczas poszukiwań wymarzonego zatrudnienia. Warto pamiętać o tym, że w CV powinien znaleźć się między innymi szczegółowy opis kariery zawodowej. Dobrze napisane Curriculum Vitae powinno zawierać także informacje dotyczące wykształcenia. Zamieszczenie informacji na tenat hobby w CV jest rówież mile widziane.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak przygotować Curriculum Vitae
  • dlaczego warto jest opisać hobby w CV
  • jak je opisać w CV
  • gdzie umieścić opis hobby w CV

Curriculum Vitae – jak przygotować?

Osoby noszące się z zamiarem stworzenia CV powinny pamiętać o tym, że w dokumencie tego typu nie powinno zabraknąć między innymi dokładnego opisu doświadczenia zawodowego. Podczas przygotowywania Curriculum warto zadbać o szczegółowy opis każdego ze stanowisk – wyszczególnienie pełnionych obowiązków ułatwi ocenę umiejętności kandydata.

W dobrze napisanym CV nie powinno zabraknąć również informacji dotyczącej wykształcenia. Ta sekcja, oprócz opisu ukończonych studiów, mogą znaleźć się także różnego rodzaju szkolenia oraz odbyte praktyki. W CV koniecznie należy zamieścić także opis dodatkowych umiejętności. Znajomość języków obcych czy umiejętność obsługi programów komputerowych. Takie zapiski pomagają w skutecznym przykuciu uwagi rekrutera. Podczas pisania CV nie można zapominać również o wyszczególnieniu tzw. umiejętności miękkich. Zdolność do pracy w grupie, dokładność oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem to jedne z najważniejszych cech dobrego pracownika.

Hobby w CV – dlaczego warto wypisać zainteresowania?

Umieszczenie w Curriculum hobby i zainteresowań to doskonały sposób na wyróżnienie się na tle innych kandydatów. Warto pamiętać o tym, że umieszczanie informacji związanych z hobby nie jest obowiązkowe, przyda się jednak podczas aplikowania na popularne oferty.

Osoby poszukujące pracy muszą pamiętać o tym, że pracodawca otrzymuje setki różnych ofert, wyjątkowe i ciekawe hobby może pomóc tym samym w skutecznym przykuciu uwagi rekrutera.

hobby w cv

Jak opisać hobby w CV?

Opisanie hobby w CV może okazać się dość sporym wyzwaniem – podczas prezentowania własnych zainteresowań koniecznie należy skupić się na odpowiednim wyselekcjonowaniu informacji. W pierwszej kolejności najlepiej będzie wypisać hobby, które łączą się z daną ofertą pracy. Nie można zapominać o tym, że pracodawcy o wiele chętniej zatrudniają osoby z pasją. W przypadku, których praca nie wiąże się wyłącznie z rutynowym wykonywaniem codziennych obowiązków.

Decydując się na opisanie hobby w CV koniecznie należy pamiętać o unikaniu ogólników. W przypadku zainteresowań takich jak literatura i muzyka. Doskonałym posunięciem okaże się między innymi wypisane konkretnych gatunków muzycznych czy ulubionych autorów.

Warto pamiętać również o tym, że w profesjonalnym i dobrze napisanym CV nie ma miejsca na naginanie rzeczywistości – nie można zapominać, że próby koloryzowania z łatwością zostaną zdemaskowane podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Gdzie umieścić opis hobby?

Sekcja dotycząca hobby i zainteresowań kandydata powinna stanowić stosunkowo niewielką część CV. Informacje opisujące hobby najlepiej będzie umieścić na samym końcu dokumentu.

Dodatkowo warto pamiętać o tym, że opis hobby powinien być zwięzły i rzeczowy, poza tym powinien stanowić logiczne uzupełnienie pozostałych elementów Curriculum.

Udostępnij