topdesignstudio.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i hobby.

Dom

Sypialnia w stylu boho – jak ją urządzić?

Sypialnia w stylu boho – jak ją urządzić?

Sypialnia dla wielu osób jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Wiadomo bowiem, jak ważnym elementem dla funkcjonowania ludzkiego organizmu jest wypoczynek i sen. Dlatego też warto szczególną uwagę zwrócić na aranżację sypialni, gdyż to w jakim wnętrzu się znajdujemy ma duży wpływ na sen i odpoczynek.

Czym jest styl boho?

Sypialnia w stylu boho to różnorodne elementy, często niepasujące do siebie, gdyż styl boho to trochę chaos i luz. Styl boho inspiruje się paryską cyganerią, czyli środowiskiem artystycznym, które kojarzone było z nonszalancją. Pewnym jest to, iż osoby, które lubią spokój i minimalizm nie będą czuły się dobrze w urządzonej w stylu boho sypialni i na pewno przełoży się to na jakość ich snu. Dlatego też sypialnia w stylu boho powinna być aranżowana tylko przez osoby, które naprawdę dobrze czują się w tym klimacie.

Sypialnia w stylu boho – dla kogo?

Miłośnicy natury oraz rozwiązań oryginalnych i niebanalnych na pewno dobrze odnajdą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu boho. Sypialnia zaaranżowana w takim stylu to idealne rozwiązanie dla artystów, gdyż oni uwielbiają otaczać się nietuzinkowymi przedmiotami. Boho to także jasne kolory i przytulne wnętrza. Osoby, które lubią takie klimaty mogą bez problemu czuć się dobrze w sypialni boho.
Sypialnia boho to kolorystyka kontrastów, gdzie mieszają się barwy lekkie i jasne z kolorowymi i wyraźnymi. Ściany najlepiej jest pomalować na kolory ziemi, które będą idealnym tłem do kolorowych dodatków, pamiątek z podróży i roślin zielonych. Warto postawić na brąz, biel, beż i żółcienie.

Od czego zacząć urządzanie sypialni w stylu boho?

Aranżowanie sypialni w stylu boho warto zacząć od dużego elementu, jakim jest łózko. Może ono być wykonane zarówno z drewna, jak i palet. By być w zgodzie ze stylem boho można dodać efektowny zagłówek wykonany na przykład z rattanu. Ogromne łózko to element, który na pewno przyciągnie uwagę wszystkich osób.
Dodatki w sypialni boho powinny być wykonane z materiałów naturalnych. Szafki nocne do wspomnianego łóżka mogą być drewniane lub wiklinowe. W stylu boho często można zauważyć mieszanie mebli z pozoru niepasujących do siebie, wiec łóżko i szafki nocne nie muszą być wykonane z tego samego rodzaju materiału. Boho to bowiem ciągłe eksperymentowanie. Meble muszą po prostu cechować się względną prostotą i naturalnością, by wpisywać się w ten styl.
Jeśli powierzchnia sypialni pozwala na wstawienie fotela, może okazać się to strzałem w dziesiątkę. Przytulny fotel wykonany z wikliny będzie zachęcał do czytania książek czy słuchania muzyki. Może to być także popularny w ostatnich latach fotel uszak w pasującym do stylu boho odcieniu.

Styl boho to wszelkiego rodzaju dodatki wykonane z naturalnych materiałów. W sypialni warto znaleźć miejsce dla makram, luster i poduszek w jasnych, pastelowych odcieniach. Idealnie wpisującymi się w ten styl poduszkami są te z pomponami i frędzlami, które nadadzą sypialni niebywałego ciepła i uroku. Sypialnia w stylu boho może stać się świetnym miejscem do relaksu, odpoczynku i dobrej jakości snu.

Udostępnij