topdesignstudio.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i hobby.

Dom

Łazienka inspiracje dla każdego

Łazienka inspiracje dla każdego

Łazienka to inspiracje o niewyczerpalnych zasobach. Jesteśmy obecnie otoczeni ogromnym bogactwem trendów, w którym bardzo łatwo się pogubić. Jeżeli dręczą Cię wątpliwości przy wyborze źródła inspiracji, przedstawiamy poniżej najnowsze zestawienie trendów łazienkowych.

Łazienka – najważniejsze inspiracje

Dla wszystkie dostępnych stylach w łazience, inspiracje wywodzą się z kilku odrębnych źródeł. Pierwszym z nich będzie minimalizm, w którym spokojną i relaksującą przestrzeń osiąga się przez użycie kolorów takich jak biel, szarość, beż połączony z naturalnymi materiałami w postaci drewna i kamienia. Drugim, bardzo ważnym źródłem inspiracji w łazience jest natura. Materiały, takie jak kamień i drewno, idealnie nadają się do stworzenia łazienki inspirowanej naturą. Kolorystyka tworzona odcieniami zieleni, brązu i beżu pozwala stworzyć przestrzeń, która wprowadza spokój i harmonię. Flagowym przykładem takiego stylu jest boho, który dodatkowo do przestrzeni wprowadza motywy etniczne. Trzecim, wciąż niesłabnącym trendem, jest podkreślenie luksusu. Ciekawym przykładem łazienki, gdzie inspiracją jest chęć błogiego odpoczynku to styl spa. Tworzy on harmonijną atmosferę relaksu i spokoju. Duże płytki, oświetlenie w stonowanych kolorach oraz naturalne materiały takie jak drewno, kamień i rośliny dodają uroku i tworzą relaksujący klimat.

Jeśli z kolei chcemy skupić się na luksusowym wystroju konieczne będzie zastosowanie szlachetnych materiałów, takich jak marmur czy złoto. Trzecim źródłem inspiracji jest abstrakcjonizm, w którym zastosowanie znajdą rozmaite wzory geometryczne. Można je zastosować zarówno na ścianach, jak i na podłodze, a dzięki nim łazienka nabiera charakteru i stylu. I ostatnia inspiracja, który łączy elementy z abstrakcjonistyczne z motywami klasycznymi a nawet minimalistycznymi. To Łazienka inspirowana stylem retro. Charakteryzująca się kolorowymi płytkami w stylu patchwork, meblami z drewna oraz stonowanym oświetleniem.

Łazienka inspiracje klasyczne

Mała łazienka – najlepsze inspiracje

Dla małej łazienki nie każdy styl będzie idealną inspiracją można konsekwentnie zastosować. Projektując małą łazienkę, inspiracje powinny uwzględniać kilka zasad. Przede wszystkim pamiętamy o stosowaniu białych, kremowych i szarych odcieni. Dodadzą Twojej łazience jasności i przestrzenności. Po drugie, staramy się przeznaczyć jak najwięcej miejsca pod lustro i umieścić je na przeciwległych ścianach. Uzyskamy w ten sposób wrażenie głębi. W przypadku mebli, stosujemy półki i szafki wiszące. Co prawda zasłonimy w ten sposób ściany, ale wyeksponowana zostanie podłoga. Jest idealna pod ozdobne, geometryczne płytki, pamiętając, że nie każdy model glazury ściennej będzie tu miał zastosowanie. A jeśli o płytkach ściennych mowa, staramy się dobierać płytki optycznie powiększające – tym samym unikamy modeli wzorzystych, które i tak zostaną przysłonięte przez meble i lustro. Jedynym miejscem, które będzie dla wzorzystych  to przestrzeń wanny lub prysznica.

Zobacz również: https://topdesignstudio.pl/lazienka-2019-2022-glowne-trendy/

Łazienka inspirowana drewnem

Łazienka i drewno – pewne style będą wykluczać zastosowanie naturalnych, żywych materiałów. Mowa tu o glamour, retro czy stylach abstrakcyjnych. Łazienka w drewnie będzie pasować do stylu boho, wszelkich pochodnych stylu industrialnego a nawet stylu  minimalistycznych w duchu zen. O czym należy pamiętać projektując i dekorując taką łazienkę w drewnie? Najważniejszą kwestią jest dobór odpowiedniego gatunku drewna, który będzie wystarczająco odporny na wilgoć. Idealnie sprawdzą się tu gatunki tropikalne. Do wyboru mamy następujące rodzaje: teak, iroko, doussie, merbau i mahoń. Warto zaznajomić się z nimi wcześniej, poznać strukturę i fakturę, aby później lepiej dobrać odpowiedni rodzaj płytek. Przykładami zastosowania drewna w łazience są belki, fantazyjne półki, stropy a nawet podłogi. Łazienka inspirowana drewnem będzie z pewnością nietypowa !

Łazienka inspiracje boho

Udostępnij