topdesignstudio.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i hobby.

Dom

Łazienka ze skosem – przykłady aranżacji

Łazienka ze skosem – przykłady aranżacji

Łazienka ze skosem to wyzwanie w aranżacji i zagospodarowaniu przestrzeni. Problem ten dotyczy głównie domów, rzadziej mieszkań czy bloków. Jednak osoba projektująca nie jest tu wcale skazana na porażkę. Przyjrzyjmy się kilku prostym sposobom, dzięki którym można stworzyć funkcjonalną i piękną przestrzeń.

Łazienka ze skosem nie taka straszna

Analizując dostępne możliwości aranżacyjne dla łazienki ze skosem zaczniemy od końca, mianowicie od mebli na wymiar. Tylko takie będą idealnie dopasowane do skosów. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami i nie każdy meblarz będzie chętny na radzenie sobie z takimi komplikacjami. Jednak dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystko idealnie pasuje do przestrzeni, a jednocześnie wykorzystasz każdy centymetr. Łazienkom ze skosem często „doskwiera” brak wystarczającej przestrzeni. Aby ją optycznie powiększyć, trzeba sięgnąć do klasycznych tricków, czyli zastosowania jasnych kolorów i połyskujących powierzchni, które odbijają światło. Można  również wykorzystać lustra, uwzględniając pozycję okna.  Umywalki narożne są kolejnym przykładem idealnego zastosowania do łazienek z poddaszem, ponieważ pozwalają zaoszczędzić miejsce i jednocześnie wykorzystać przestrzeń w rogu.

W zależności od kąta i wysokości skosu, w powstałej przestrzeni można z zainstalować kabinę prysznicową. Dostępne są modele pryszniców o nietypowym kształcie, który będzie idealnie pasował do Twojej łazienki. Jednak w tym miejscu warto rozważyć montaż wanny, o czym będzie mowa w rozdziale Łazienka ze skosem i wanną – zaskakujące dobranie. Dobór kolorów uzależniony jest od intensywności światła a tym samym podyktowany jest wielkością dostępnych okien dachowym. Już na etapie inwestorskim warto pamiętać, aby na każde pomieszczenie na poddaszu przypadały optymalnie dwa okna. Inwestycja będzie się szybko zwracać w postaci mniejszych rachunków za prąd i większej możliwości aranżacji przestrzeni. Dysponując dobrze doświetloną naturalnie łazienką ze skosem, można się pokusić o zastosowanie ciemnych kolorów płytek, tynku czy farby.

Łazienka ze skosem

Zobacz również: https://topdesignstudio.pl/bardzo-mala-lazienka-niesamowite-aranzacje/

Łazienka i skosy – praktyczne rozwiązania

Gdy w naszej łazience skosy dominują, co praktycznie zdarza się przy usytuowaniu łazienki blisko kalenicy dachu, sposób na aranżację staje się jeszcze trudniejszy. W takiej przestrzeni wszelkie kąty spowodowane spadkiem dachu musimy maksymalnie wykorzystać pod szafki z systemami wysuwanych półek. W takiej przestrzeni staramy się zrezygnować z urządzeń AGD.  Dla pralki czy suszarkę starajmy się znaleźć miejsce w innej łazience bądź pralni. Jest jeszcze jeden smaczek, który uatrakcyjni naszą łazienkę i skosy. Jeżeli przez jej przestrzeń przechodzi belka rozporowa, jętka czy inny element konstrukcyjny, wyeksponujmy go. Wcześniej należy go odpowiednio zabezpieczyć przed stycznością z wilgocią i będzie służył jak świetny element dekoracyjny. Pomoże nam też doprecyzować styl łazienki, którem znacznie bliższy będzie naturalistyczny klimat.

Łazienka ze skosem i wanną to zaskakujące dobranie

I tu mała niespodzianka. Z doświadczeń użytkowników, którzy aranżację łazienki ze skosem i wanną mają za sobą, wynika bardzo często, że to było to najlepsze połączenie. Wanna świetnie się sprawdzi,  gdy musimy zagospodarować przestrzeń pod dużym skosem, który jest to częstym problemem przy adaptacji łazienek na poddaszu w domach parterowych o małej stromiźnie dachu.  Jeśli zdecydujemy się na wannę, nie wybierajmy modelu wolnostojącego. Starajmy się wybrać model narożny pod zabudowę i umiejscowić ją pod przystającym skosem. Efekt gwarantowany !

Udostępnij